ÖVRIGT / Smycken / Ring 13418347
*
nr 1341 8347
Ring
18k guld, ca 9 g
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 17 augusti 2020
kl 19:09:16
- Läs mer...
Lavering
Lavering är en teknik inom måleriet för att täcka en yta jämnt och utan spår av penseldrag, oftast genom utspädd tusch eller transparent akvarellfärg, oftast på en linjeteckning.
Nisse Strinning (1917-2006)
Svensk arkitekt och formgivare, född i Kramfors, som kanske främst är känd för bokhyllesystemet "Stringhyllan" som han skapade tillsammans med sin fru Kajsa Strinning 1949 för en tävling initierad av Bonniers folkbibliotek.
Springare (Stig Lindberg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ring smycken vintage
-
3227 Oljemålning
Luton, utfodring, duk på pannå, 1800-tal, 41x32 cm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:11
-
3011 Teservis
20 delar, Lomonosov, Cobalt Net, Ryssland, 8 kaffe..//
Aktuellt bud: 1.200 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:58
*
Ring
nr 1341 8347
Ring
18k guld, ca 9 g
Utgick |
|
Sista tid för bud online: |
måndag 17 augusti 2020 |
- Läs mer...
Lavering
Lavering är en teknik inom måleriet för att täcka en yta jämnt och utan spår av penseldrag, oftast genom utspädd tusch eller transparent akvarellfärg, oftast på en linjeteckning.
Nisse Strinning (1917-2006)
Svensk arkitekt och formgivare, född i Kramfors, som kanske främst är känd för bokhyllesystemet "Stringhyllan" som han skapade tillsammans med sin fru Kajsa Strinning 1949 för en tävling initierad av Bonniers folkbibliotek.
Springare (Stig Lindberg)
Lavering är en teknik inom måleriet för att täcka en yta jämnt och utan spår av penseldrag, oftast genom utspädd tusch eller transparent akvarellfärg, oftast på en linjeteckning.
Nisse Strinning (1917-2006)
Svensk arkitekt och formgivare, född i Kramfors, som kanske främst är känd för bokhyllesystemet "Stringhyllan" som han skapade tillsammans med sin fru Kajsa Strinning 1949 för en tävling initierad av Bonniers folkbibliotek.
Springare (Stig Lindberg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ring smycken vintage
-
3227 Oljemålning
Luton, utfodring, duk på pannå, 1800-tal, 41x32 cm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:11 -
3011 Teservis
20 delar, Lomonosov, Cobalt Net, Ryssland, 8 kaffe..//
Aktuellt bud: 1.200 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:58